KURBAĞA ATEL

Parmak Atelleri

Faydalı Bilgiler Ortopedi Ürünleri Parmak Atelleri

 

Parmak Atelleri Nedir ?

Parmak kırıkları, tendon ve sinir yaralanmaları, parmak incinme ve burkulmalarında kullanılmaktadır. Bu durumlarda parmağı korumaya yardımcı olmaktadır. Ağrı ve şişlik şikayetlerini azaltmak için tercih edilmektedir. Hasar gören kemiklerin düzgün bir şekilde sabitlenmesi için kullanımı önemlidir. Atel kullanımı iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

 

Parmak Atel Çeşitleri Nelerdir ?

 • Bezbol Ateli
 • Butonier Splint
 • Düz Atel
 • Kavisli  Ateli
 • Koruma Ateli
 • Kurbağa Ateli
 • Mallet Finger Ateli
 • Stabilizasyon Ateli

Atellerin görevi parmağı sabitleme, korumak ve iyileşme sürecini hızlandırmaktır. Parmağın ölçüsüne göre beden belirlenerek kullanılmaktadır. Hangi atelin kullanılacağı ve ne kadar süre takılacağı doktor tarafından belirlenmektedir. Doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Parmağın korunması ve iyileşme süreci içinde çıkarılmaması daha iyi olacaktır. Parmak ebatına göre bedenleri seçilmektedir.

 

 

BEZBOL ATELİ      BUTONİER SPLİNT

DÜZ ATEL KAVİSLİ ATEL

KORUMA ATELİ KURBAĞA ATEL

 

MALLET FİNGER STABİLİZASYON ATELİ

Marka : ORTOLİFE

Ürün Kodları :

 • OL-24 BUTONİER SPLİNT
 • OL-25 BEZBOL ATELİ
 • OL-26 KURBAĞA ATEL
 • OL-27 STABİLİZASYON ATELİ
 • OL-28 DÜZ ATEL
 • OL-29 MALLET FİNGER
 • OL-31 KAVİSLİ ATEL
 • OL-32 KORUMA ATELİ

 

Temizlik ve Bakım :

Parmak atelleri nemli bir bez ile silinerek temizlenmelidir. İçlerinde sünger olduğu için suda yıkanmamalıdır. Alüminyum malzemeden üretildiği için sürekli tak çıkar yapılmaması tavsiye edilir. Kullanılmadığı durumlarda kutusunda saklanarak muhafaza edilmelidir.

 

Ortopedi Ürünleri Nelerdir ?

Hastalar veya hastaneler tarafından satın alınan ya da ihtiyaç duyulan medikal ürünlerden birisi de ortopedi ürünleridir. Hatta ortopedik ürünler en sık tercih edilen medikal ürünlerdendir.

Bu ürünler ayak, el, boyun, bel, bilek ve baldır gibi uzuvlarında rahatsızlık olan kişilerin kullanabileceği ürünlerdir. Genellikle kırılma, burkulma, ağrı gibi durumlarda ya da doktorun uygun gördüğü farklı hallerde kullanılmaktadır.

Ortopedi ürünleri arasında korse, alçı ayakkabısı, el bilek ateli, boyunluk, dizlik, tabanlık, topukluk, ayak bilek ateli, kol askısı,  koltuk değneği ve omuzluk gibi ürünler bulunmaktadır.

Bu ürünler kişilerin rahat hareket etmesini sağlarken aynı zamanda çektikleri ağrıların hafiflemesini sağlamaktadır. Ve bazı ürünler ise kişinin hareket kabiliyetini sınırlandırarak tedavi sürecine olumlu destek olmaktadır.

Ortopedik ürünler bedenli seçenekte olabileceği gibi bedensiz olarak da üretilmektedir. Yani S beden ölçülerine sahip bir kişi ile XL bedene sahip bir kişi aynı rahatlıkla ürünü kullanabilmektedir. Bu ürünler fonksiyonel olarak üretilmektedir.

 

Ortopedi Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır ?

Ortopedi ürünleri iyileşme sürecinde büyük önem arz etmektedir. Doktorunuzun uygun görmüş olduğu ortopedi ürününün dışına çıkılmamalıdır. Bu ortopedi ürünleri travma sonrası doktorunuzun tedavi için uygun gördüğü ortopedi ürünleri olmalıdır. Özel ölçü gerektiren ortopedi ürünleri sadece özel ölçü ortopedi ürünleri üreten firmalardan yaptırılabilmektedir. Ortopedi ürünlerini medikal ürün satışı yapan mağazalardan rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

 

Parmak Atelleri ve diğer ortopedi ürünleri hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

💻 destek@medikalurunmerkezi.com

💻 siparis@medikalurunmerkezi.com

📱 0554 493 43 43

☎️ 0216 396 99 96

📍 Fındıklı Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 180/A Maltepe-İstanbul

 

Aşağıdaki resme tıklayarak Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

 

Bizi takip edebileceğiniz resmi sosyal medya hesaplarımız aşağıdaki gibidir.

 

TwitterMedikal_urun

 

InstagramMedikalUrunMerkezi

 

YoutubeMedikal Urun Merkezi

 

PinterestMedikalUrunMerkezicom

 

LinkedinMedikal-Urun-Merkezi

 

Medikal Ürün Merkezi

 

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir