VİOMEDİ Tripod

VİOMEDİ Tripod

Ortopedi Ürünleri Yürüme Destek Ürünleri

VİOMEDİ Tripod :

VİOMEDİ Tripod Özellikleri :

  • Üst kısım alüminyum, alt kısım çelikten tasarlanmıştır.
  • Krom kaplama yapılmıştır.
  • Yivli sabitleme sistemi mevcuttur.
  • Ergonomik tutacağı bulunmaktadır.
  • 3 ayaklıdır

 

VİOMEDİ Tripod

Marka : VİOMEDİ

Ürün Kodu : TR-04

 

 

 

Temizlik ve Bakım :

VİOMEDİ Tripod, nemli bir bez ile silinerek temizlenmelidir. Güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

 

Yürüme Destek Ürünleri :

Yürüme Destek Ürünleri, yaşlılık döneminde yürümede zorluk çeken kişilerin hayatını kolaylaştırmak için kullanılan ürünlerdir. Ayağın alçılı olduğu durumlarda yürümeye destek vermek içinde kullanılmaktadır.

Günlük hayatta yürümeye yardımcı olmak için birçok çeşit ürün bulunmaktadır. Asa baston, kanedyenler, koltuk altı değneği, walker vb. ürünlerdir. Bütün yürüme destek ürünleri hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Hareketli Walker :

Alüminyum borudan üretilmiş, dört ayaklı, tutunma yeri olan yürüme destek ürünüdür. Dört ayağının da yüksekliği ayarlanabilmektedir. Eklemli bağlantısı sayesinde yürürken ileri-geri hareket ettirilerek kullanan kişiye yürümede kolaylık sağlar.  Tutunma yerlerin destek olarak ayağa kalmak içinde kullanılmaktadır. Ayaklarında bulunan silikon lastikler kaymayı önlemektedir. Silikon lastikler sık sık kontrol edilmeli ve eğer bir yıpranma, yırtılma durumu varsa değiştirilmelidir. Kullanılmadığı zamanlarda katlanılarak fazla yer kaplamadan saklanabilmektedir. Yürüme zorluk çeken kişilerin bu üründen destek alarak daha rahat yürümesi mümkündür.

  • Koltuk Altı Değneği :

Çeşitli sakatlıklarda, ayağın alçılı olduğu durumlarda yürüme destek ürünü olarak kullanılmaktadır. İhtiyaca göre tek yada çift olarak kullanılabilmektedir. Denge sağlamak için çift kullanılması daha çok önerilmektedir. Kişinin boyuna göre ayarlanabilmektedir. Alüminyum malzemeden üretilmektedir. Değneğin altında bulunan lastikler kaymayı önleyerek stabilizasyonu sağlamaktadır. Silikon lastikler sık sık kontrol edilmeli ve eğer bir yıpranma, yırtılma durumu varsa değiştirilmelidir.

  • Kanedyen :

Kanedyenler koltuk değneği olarakta bilinmektedir. Ayak burkulmalarında, ayağın alçılı durumlarında ve yürümeye yardımcı olabilmesi için kullanılmaktadır. Tercihe göre tek ve çift kullanılabilmektedir. Boy ayar klipsleri sayesinde kişiye göre ayarlanabilmektedir. Kanedyen değnekler ayak burkulmalarında, alçı alımlarında, denge kayıplarında ve yürümeye destek amaçlı kullanılabilmektedir. Değneklerin altında kaymayı önleyen kauçuk lastikler bulunmaktadır. Bu lastikler sık sık kontrol edilmeli ve herhangi bir yıpranma durumunda değiştirilmelidir. Kanedyenler alüminyum borularda üretilmektedir. Anatomik yapıya uygun olarak el tutma ve kol destek kısmı tek parça olup sert plastikten tasarlanmaktadır.

  • Tripod :

Üç ayaklı denge bastonu olarakta bilinmektedir. Denge kaybı yaşayan kişilerin kullandığı bir üründür. Yere basan üç ayağı sayesinde dengede durmayı sağlamaktadır. Boy yükseklik ayarı mevcuttur. Kişiye göre ayarlanabilmektedir. Alüminyum borudan üretilmektedir. Üç ayağında da bulunan kauçuk lastikler kaymayı önlemektedir. Baston lastikleri yıprandığında yenisiyle muhakkak değiştirilmelidir. Yürümekte zorluk çeken kişilerin kullanımına uygundur.

  • Asa Baston :

Asa bastonlar günlük hayatta yürümeye yardımcı olmak için üretilmiş yürüme destek ürünüdür ve yaşlıların daha rahat dengede durabilmesi, yürürken rahatlık olabilmesi için kullanılmaktadır. Boy kademe ayarları sayesinde kişiye göre ayarlanabilmektedir. Baston altındaki kauçuk lastikler kaymayı önlemektedir. Lastikler yıprandığı zaman yenisiyle değiştirmek gerekmektedir. Bu tip bastonlar alüminyum ve ahşap gibi çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir.

 

 

VİOMEDİ Tripod ve diğer yürüme destek ürünleri hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

💻 destek@medikalurunmerkezi.com

💻 siparis@medikalurunmerkezi.com

📱 0554 493 43 43

☎️ 0216 396 99 96

📍 Fındıklı Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 180/A Maltepe-İstanbul

 

Aşağıdaki resme tıklayarak Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

 

Bizi takip edebileceğiniz resmi sosyal medya hesaplarımız aşağıdaki gibidir.

 

TwitterMedikal_urun

 

InstagramMedikalUrunMerkezi

 

YoutubeMedikal Urun Merkezi

 

PinterestMedikalUrunMerkezicom

 

LinkedinMedikal-Urun-Merkezi

 

Medikal Ürün Merkezi

 

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir